30. kolejka IV ligi, 31 maja 2018

Jaguar Gdańsk - Pogoń Lębork 3:1 (1:0)
bramki: 1:0 Podkański (’43), 1:1 Klimas (’70), 2:1 Panek (’78 ), 3:1 Szuba (’81)

Jaguar: Skrypoczka – Chiczewski, Kuźniarski (’66 Szymański), Panek, Sobczyk, Szuba, Prusaczyk (’77 Roda), Ogrodowicz, Bujak (’72 Filas), Wardziński (’80 Bielecki), Podkański

Pogoń: Katzor - Ulatowski, Łapigrowski, Musuła, Nowakowski, Krzysztofik (‘46 Janowicz), Krefft (’63 Michor), Stankiewicz, Miszkiewicz, Kozdra (’71 Miotk), Koniuszy (’46 Klimas)

żółte kartki: Kuźniarski, Szuba (Jaguar)

Bez punktów z Gdańska po meczu z Jaguarem wróciła do Lęborka drużyna Pogoni. Wyniki osiągane przez drużynę w ostatnich meczach są poniżej oczekiwań. Kolejna szansa na punkty już w niedzielę o godz. 17 na własnym obiekcie. Pogoń podejmie wtedy Powiśle Dzierzgoń.

W ustawieniu drużyny Pogoni na mecz z Jaguarem warto zwrócić uwagę na wyjście w pierwszej „11” Krzysztofika, zmienionego w przerwie przez Janowicza. Z przodu na pozycji napastnika po raz pierwszy zagrał młodziutki Koniuszy. To właśnie ten zawodnik w 8 minucie spotkania po dośrodkowaniu Kozdry groźnie strzelił nad poprzeczką.

Mecz na obiekcie przy ulicy Budowlanych 49 toczył się w upalnym słońcu. Nic dziwnego że sędzia spotkania co jakiś czas przerywał mecz na nawadnianie. Gospodarze wychodzą na prowadzenie w 43 minucie. Strata piłki w środku pola, kontra i najskuteczniejszy zawodnik Jaguara Damian Podkański zdobywa bramkę oprotestowaną przez ławkę rezerwowych Pogoni widzącą w tej akcji metrowego spalonego.

W przerwie Koniuszego zmienia Klimas, a Krzysztofika Janowicz, który w 51 minucie po ładnej akcji z Kreftem oddaje strzał na bramkę po której Skrypoczka z trudem wybija piłkę na róg. Bramkę kontaktową Pogoń łapie w 70 minucie. Dobrze rozegrana piłka w środku pola, Łapigrowski świetnie uruchamia Klimasa a ten w sytuacji sam na sam kładzie bramkarza Jaguara i pewnie trafia do siatki. Wyrównanie wlało nadzieję w serce Pogonistów, lecz to bezlitośnie skuteczny Jaguar mógł się cieszyć z punktów po ostatnim gwizdku.

Kluczowe bramki Pogoń traci po stałych fragmentach gry a konkretnie rzutach rożnych. Najpierw na kwadrans przed końcem do siatki trafia Tomasz Panek, a chwilę później podwyższa Radosław Szuba. Jaguar – Pogoń 3:1