JUNIOR „C” - 16.05.2009r. godz. 15:00 – Stadion w Dębnicy Kaszubskiej.

OLIMP Dębnica Kaszubska - UKS TRÓJKA/POGOŃ Lębork 1:1 (1:0)
Bramkę dla Trójki/Pogoni zdobył: Butowski z rzutu karnego w 75 min.

Pogoń/Trójka: KŁOS Michał – FUDALA Michał, BACH Szymon, BULCZAK Paweł – SKIBICKI Krzysztof, BRZESKI Arkadiusz, BUTOWSKI Norbert, MISZKIEWICZ Gracjan, MIELEWCZYK Filip – RAGUZA Mateusz, NACZK Miłosz. Zmiennicy: CZEKIRDA, LICA, WILCZYŃSKI, STOLICKI, POLITOWSKI, ITRYCH, RUDYK.

W meczu „na szczycie”, na boisku w Dębnicy Kaszubskiej, wicelider tabeli miejscowy Olimp podejmował lidera Pogoń/Trójkę Lębork. Mecz zakończył się podziałem punktów. Mecz był wyrównanym widowiskiem. Większość gry toczyła się w środkowej części boiska. Mało było akcji zakończonych strzałami w światło bramek.  W prowadzeniu gry przeszkadzał drużynom stan murawy. Wiele akcji kończyło się po przypadkowych odbiciach piłki od kęp trawy, zmieniając kierunek jej lotu. W pierwszej połowie kibice zobaczyli jednego gola. Po błędzie obrońcy z Lęborka zawodnik Olimpu znalazł się sam na sam z Kłosem i lobując go zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Do przerwy 1:0 prowadził Olimp.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Szarpane akcje obydwu zespołów nie przynosiły korzyści w postaci bramek aż do 75 minuty meczu. Wtedy w polu karnym Olimpu nieprzepisowo zatrzymywany był Mateusz Raguza. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się Norbert Butowski, który posyłając piłkę w lewy, dolny róg bramki wyrównał stan meczu. Mecz walki zakończył się remisem. W ten sposób lęborczanie są nadal niepokonanym zespołem w lidze. Dotychczasowe mecze z Olimpem w Dębnicy Kaszubskiej kończyły się zwycięstwami gospodarzy. Tym razem młode lwy nie poniosły porażki.