IV runda woj. Pucharu Polski, 12 października 2011r. g. 15.30, boisko w Cewicach

Baza 44 Siemirowice – Pogoń Lębork 0:9 (0:4)
Bramki: 0:1 Bartosz Haraszczuk (8-głową), 0:2 Artur Mańka (16), 0:3 Artur Mańka (18), 0:4 Łukasz Godlewski (20-głową), 0:5 Mateusz Stankiewicz (54), 0:6 Adam Wolszlegier (56), 0:7 Kacper Markowski (79), 0:8 Adam Wolszlegier (80), 0:9 Kacper Markowski (83)

Pogoń: Dominik Czekirda – Szymon Bach (46 Andrzej Kołucki), Paweł Szutenberg, Łukasz Godlewski, Bartosz Żmudzki – Mateusz Stankiewicz, Krzysztof Witkowski, Artur Mańka, Bartosz Haraszczuk (70 Jakub Żmudzki) – Adam Wolszlegier – Kacper Markowski

Wojskowi z Siemirowic znaleźli się pod ostrym ostrzałem Pogoni, która w swoim pierwszym meczu pucharowym IV wojewódzkiej rundy PP urządziła im kanonadę na 9 goli. Dominacja Pogoni na murawie w Cewicach trwała od pierwszej do ostatniej minuty, a wiele okazji strzeleckich przez lęborczan zostało jeszcze nie wykorzystanych.

Niepewnie w bramce Bazy bronił 18-letni bramkarz Dominik Buczkowski, były tenisista stołowy rezerw Pogoni. Miał udział już przy pierwszej bramce Haraszczuka, kiedy wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu, a pomocnik Pogoni skierował ją głową do bramki. Drugiego gola strzelił Artur Mańka, kiedy przymierzył z sytuacyjnej piłki z powietrza, uderzając z 18 metrów lewą nogą. Mańka podwyższył na 3-0, także uderzeniem z powietrza, tym razem z 10 metrów. Łukasz Godlewski zdobył z bliska bramkę strzałem głową, zamykając dośrodkowanie z prawej strony.

Po przerwie Pogoń zdobyła jeszcze 5 goli. Kacper Markowski mógł sam strzelać, ale wyłożył piłkę Mateuszowi Stankiewiczowi w polu karnym. Na 6-0 podwyższył Adam Wolszlegier płaskim uderzeniem z 16 metrów. Kacper Markowski trafił do siatki po asyście Mańki. Na ostatnie 20 minut, zmieniając Haraszczuka, pojawił się 17-letni pomocnik z drużyny juniora A Jakub Żmudzki, brat Bartosza i zrobił dobre wrażenie, zaliczając jeszcze asystę przy drugim golu Wolszlegiera. Ten ostatni asystował przy ostatnim golu dla Pogoni, kiedy trafił Markowski.

W Bazie zagrał grający trener koszykarzy Pogoni 41-letni Piotr Długi, a także wychowankowie Pogoni Robert Król, Krystian Buczkowski i Tomasz Gniba.