18 kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów D1, 13 kwietnia 2013r. godz. 12

Sparta Sycewice – Pogoń/UKS Trójka Lębork 3:0 (2:0)

Pogoń: Soszler, Szymirski-Kowalski, Białobrzeski, Łosiak, Truszczyński, Kreft, Urban, Nuerberg, Młyńczyk.
na zmiany wchodzili: Bartoszek, Wardyn, Smyra, Sobisz, Dubiel

Dziś nasi chłopcy udali się do Sycewic na mecz z niepokonaną na swoim terenie Spartą. Przed nami ta sztuczka nie udała się nikomu, a drużyny wracały do domu z dużym bagażem bramek. Najwyższej przegranej w tym sezonie w Sycewicach, bo stosunkiem bramek 12:1 doznał zespół Jedynki Reda, najmniejszej Lechia Gdańsk 4:0. Nie mogliśmy w tym meczu zagrać w optymalnym składzie, brak Jakuba Cierockiego (choroba), oraz kontuzje Tymirskiego-Kowalskiego i Truszczyńskiego sprawiły, że praktycznie przyszło nam grać bez trzech podstawowych zawodników. Swoją szansę debiutu w ligowym meczu otrzymał zatem nasz nowy zawodnik Igor Nurenberg. Igor ma imponujące warunki fizyczne 180 cm wzrostu i dużą szybkość.

Mecz rozpoczął się od ataków Sparty, nasza linia defensywna radziła sobie jednak z starającym się przedrzeć w kierunku bramki Karolem Czubakiem. W 5 minucie tracimy bramkę, trudno jednak w tej sytuacji kogokolwiek winić. Spartanin po nieudanej próbie przedarcia się pod bramkę, wycofał przed pole karne do skrzydłowego, ten popatrzył i celnie uderzył w kierunku długiego słupka. Dawid Soszler był w tej sytuacji zasłonięty i nie zdążył sięgnąć piłki. Po stracie bramki nastąpiła u nas zmiana ustawienia. Z boiska zszedł Tymek (kontuzja). W 15 minucie w okolicy pola karnego sędzia w sytuacji kontrowersyjnej odgwizduje faul i odsyła na 3 minuty kary Damiana Białobrzeskiego - faulowanym był Karol Czubak. Pomimo braku jednego zawodnika wytrzymywaliśmy napór Spartan. Tuż przed powrotem Damiana na boisku z rzutu wolnego Sparta zdobywa drugą bramkę.

Po przerwie, zaczął padać deszcz i boisko z każdą minutą stawało się coraz trudniejsze do gry. Mecz rozpoczął się od naszych ataków, w jednej z sytuacji pod bramką Spartan, szarżujący Młyńczyk mijał Spartan jak tyczki, i w chwili gdy próbował zagrać sobie górną piłkę za linię obrony na drodze wyrósł mu rosły obrońca Sparty, który próbując przejąć piłkę klatką piersiową zagrał ręką - sędzia niestety nie odgwizdał karnego. Chwilę po tym kolejna szarża Młyńczyka, minął linię obrony i szedł w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a powracający za nim zawodnik Sparty z nr 15 faulem powalił Dawida - szedł ewidentnie w nogi nie na piłkę. Sędzia odgwizdał faul i... po namyśle zrzucił Spartanina tylko na 3 minuty. Po tym tracimy jeszcze jedną bramkę w sytuacji która powinna być wcześniej przerwana, gdyż zawodnik Sparty był na pozycji spalonej.

Przegrywamy w Sycewicach 3:0, pamiętamy jednak, że odnotowujemy w tym momencie najniższą porażkę w tym sezonie na tym trudnym terenie, wyżej przegrała nawet Lechia, więc nie mamy się czego wstydzić. Najlepszym naszym dzisiejszym zawodnikiem bez wątpienia był Sebastian Urban - w tyłach czyścił wszystko, za nim Bartek Łosiak i Damian Białobrzeski za skuteczne powstrzymywanie przez cały mecz Karola Czubaka, oraz oba Dawidy (bramkarz i napastnik).

Brawo dla Spartan za zwycięstwo, mecz mino nerwowego początku i nerwowej gry, uspokoił się i zawodnicy grali "fair play", dzisiaj na pewno nad sytuacjami podbramkowymi dominowała walka na boisku.

Za tydzień gramy w Lęborku z AS Pomorze, a więc z starymi dobrymi znajomymi którzy dzisiaj pokonali w Gdyni Bałtyk 2:0, mamy nadzieję że do tego czasu wszyscy nasi zawodnicy wrócą do zdrowia i będziemy mogli zagrać w optymalnym składzie.